Ekonomi

Fed, Denetim ve Düzenleyici Raporunu yayınladı

ABD Merkez Bankası (Fed), Denetim ve Mevzuat Raporuyayınladı.

Raporda, ABD bankacılık sisteminin güçlü sermaye ve likidite ile sağlam ve dirençli olduğu vurgulanarak, sektördeki son stresin, Besledi‘Riskleri değerlendirirken ve bunlara yanıt verirken dikkatli olunması gerektiğini gösterdiği belirtildi.

Ülkede son dönemde üç bankanın iflasları ile fon kaynaklarının dağılımı. faizRisk oranı risklerinin kötü yönetildiğine dikkat çekilen raporda, faiz oranları yükseldikçe yatırım amaçlı menkul kıymetlerin gerçeğe uygun değerlerinin önemli ölçüde düştüğü hatırlatıldı.

Raporda, mevduat maliyetlerinin de düşük seviyelerden yüksek seviyelere çıktığı ve şirketlerin fonlama ihtiyaçlarını karşılamak için borçlanmaya yöneldiği belirtilirken, bazı kredi segmentlerinde temerrüt oranlarının son yıllarda düşük seviyelerden yükseldiği kaydedildi. .

Bankaların etkinliklerindeki bozulma beklentisiyle kredi zararları karşılıklarını artırdıklarının belirtildiği raporda, bu kapsamda kontrol otoritelerinin bankaların kredi, likidite ve faiz riski hazırlıklarını değerlendirme çabalarını iki katına çıkardığı vurgulandı.

Raporda, Fed denetçilerinin geçen yıl bankalar için daha sert bir ekonomik ortam olasılığına hazırlanmaya başladıkları ve denetçilerin firmaların likidite ile ilgili riskleri yönetme becerilerini değerlendirmeye odaklandıkları belirtildi.

Faiz oranı risklerinin değerlemesi için ek incelemeler yapılmıştır.

Rapor, denetim otoritelerinin faiz oranı risklerini ve firmaların fonlama seçenekleri üzerindeki etkisini abartmak için ek soruşturmalar yürüttüğünü vurguladı.

Rapor, Fed denetçilerinin, özellikle bölgesel ve topluluk bankalarından alınan ticari gayrimenkul kredilerine odaklanarak, bankaların kredi riskine maruz kalma durumlarını değerlendirme çabalarını hızlandırdığına işaret etti.

Bankacılık sektörünün finansal durumuna genel bir bakış sunan raporda, Fed’in son dönemdeki düzenleyici politika çalışmaları ile mevcut kontrol programları ve öncelikleri hakkında da bilgi verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu