Haber

Siirt’te 6 bin 313 depremzede ağırlandı

Siirt’te 6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen 6 bin 313 depremzede ağırlanıyor.

Valilikten yapılan açıklamada, Vali Yardımcısı Abdulhamit Memnun başkanlığında ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcilerinin katılımıyla “Afet Koordinasyon Değerlendirme Toplantısı” düzenlendi.

Toplantıda, kentte ağırlanan ve “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen depremlerden etkilenen depremzedelerin barınma, sağlık ve eğitim gibi ihtiyaçlarının belirlenmesi ve önlemlerin alınmasına ilişkin konular masaya yatırıldı. , tartışıldı.

Depremlerde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralananlara acil şifalar dileyen Vali Vekili Keyifli, 11 ili etkileyen depremlerin ardından ülke genelinde başlatılan yardım seferberliğinin devam ettiğini söyledi.

6 bin 313 depremzedenin kentte ağırlandığını kaydeden Memnun, “Depremdeki kardeşlerimiz için devletimizin tüm imkan ve imkanları seferber edildi. AFAD’ın başlattığı ‘Evim Evin Olsun’ kampanyasıyla depremzedelere evlerini ücretsiz tahsis ya da indirimli kiraya vererek destek olabilecekler.” söz konusu.

Mutlu, barınma, eğitim, sağlık ve sosyal yardımların yanı sıra ailelere ve çocuklara yönelik psikososyal destek çalışmalarının da devam ettiğini sözlerine ekledi.

Siirt Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Tekin Şahin, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Emrullah Büyük, İl Emniyet Müdürü Hakan Yıldırımoğlu, Tillo Kaymakamı ve Vali Yardımcısı Muhammed Sait Baytok ve Belediye Başkan Yardımcısı Kadir Yıldız da katıldı.

birecikajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu